Jak nakładać puder matujący? Kilka makijażowych trików. Prezentujemy kilka niezawodnych tipów

Puder matujący to zdecydowanie po tuszu do rzęs podstawa naszych kosmetyczek. Każda z nas, nawet jeśli nie stosuje podkładu, korektora, kamuflażu, to akurat puder jest u niej ważnym produktem.

Puder matujący, jak sama nazwa na to wskazuje, po prostu matuje naszą skórę. Skóra odpowiednio zmatowiona wygląda na świeżą, zdrową, a my możemy cieszyć się idealnym wyglądem cery nawet w trudnych sytuacjach.

Swoją popularność rozpoczął już bardzo dawno temu. Można nawet cofnąć się do czasów starożytności, baroku czy oświecenia. W okresie rozwoju filozofii makijaż twarzy był najważniejszym elementem każdej stylizacji. Ówczesne panie pudrowały praktycznie wszystko od twarzy, poprzez szyję i dekolt, a nawet plecy. Lata dwudzieste także miały swoje upodobanie w pudrze. Cera musiała być niemal biała, nieskazitelna i oczywiście matowa. Obecnie zmatowiona buzia to codzienność. Wiele z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie wyjścia z domu bez tego kosmetyku.

Rodzaje pudrów matujących

Każda z nas ma swoje upodobania, na szczęście producenci prześcigają się w nowych formach znanych już kosmetyków. Wśród najbardziej popularnych pudrów wymienić należy pudry sypkie i pudry w kamieniu czyli tzw. prasowane. Golden Rose dysponuje szeroką gamą tego rodzaju produktów w bardzo różnych cenach od najtańszych w postaci Silky Touch Compact Powder, czy Paris Compact Powder do droższych produktów w postaci popularnego Longstay Matte Face Powder.  Są to znane i lubiane produkty, które mają różny rodzaj wykończenia i w zasadzie każdy z nich jest dopasowany do bardzo różnych potrzeb naszych klientek.

Wśród nowości warto wymienić Long Wear Finishing Powder. Jest to bardzo aksamitny gładki puder, który idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju i odcienia skóry. Dzięki swojej przezroczystej formule tworzy matującą powłokę doskonale rozprowadzającą się na cerze. Ma także swoje zastosowanie w bakingu czyli tzw. „zapiekaniu makijażu” polegającym na nałożeniu grubej warstwy pudru transparentnego na pomalowaną już twarz, a następnie omiecenie go pędzlem po jakimś krótkim czasie.

Jak go nakładać?

Inaczej nakładamy pudry sypkie, a inaczej pudry prasowane. Właśnie te pierwsze są szczególnie wymagające. Ich aplikacja wymaga precyzji. To jasne, że zbyt mocno upudrowana twarz, wygląda po prostu jak maska. Dlatego warto przed nałożeniem produktu usunąć nadmiar produktu, choć poprzez potrząśnięcie pędzelkiem. Oczywiście pamiętajmy, puder jest nakładany na naszą skórę już na samym końcu makijażu. Używajmy puszka lub grubego miękkiego pędzla.

Puszki są bardzo popularne w przypadku aplikacji pudrów. Idealnie nadają się do kosmetyków sypkich i prasowanych. Są bardzo miękkie i delikatne dla twarzy.

Po zanurzeniu aplikatora w produkcie zdmuchujemy nadmiar pudru. Następnie kolistymi ruchami nakładamy puder. Wykonujmy to ruchami kolistymi. Zasadniczo najlepsza jest precyzja, bo efekt musi być naturalny. Dbajmy szczególnie o wygląd strefy T czyli nosa, brody i czoła.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *