Cienie do powiek paleta czy coś innego? Klasyczny makijaż wieczorowy? Klasyka zawsze w modzie.

Cienie do powiek paleta czy coś innego? Klasyczny makijaż wieczorowy powinien być wyjątkowy, pasować do okazji i podkreślać nasze atuty. Jak go wykonać?

Makijaż wieczorowy. Na imprezę lub wielkie wyjście!

Przygotowanie makijażu na wyjątkową okazję w cale nie jest łatwym zadaniem. Należy zatem pamiętać o kilku zasadach.

Ważne, aby nie przesadzić z akcentowaniem obu elementów twarzy jednocześnie. Warto zdecydować się na uwydatnienie i podkreślenie tylko jednego z nich (mocniesze oczy lub usta). Na bardziej eleganckie okazje lepiej zrezygnować z mocno połyskujących elmentów, takich jak np. perłowych czy brokatowych cieni lub jaskrawych kolorów. W tym przypadku warto postawić na neutralne i stosnowane kolory, raczej idąc w kierunku klasyki. Warto rownież pamietać, że czasem mniej znaczy więcej.

Podstawowymi kosmetykami do wykonania makijażu wieczorowego są najczęściej:

– podkład i puder

cienie do powiek paleta lub w innej formie

– tusz do rzęs

– pomadka lub błyszczyk do ust

Klasyczny makijaż wieczorowy cechuje się przede wszystkim tym, że jest nieco bardziej intensywny niż ten, który nosimy na co dzień. Zgodnie ze wspomnianymi wcześniej zasadami w tym przypadku stawiamy na mocniejsze zaakcentowanie jednego z elementów. Najczęściej są to oczy lub usta. Mówiąc o makijażu oka mamy tu na myśli przede wszystkim cienie, kreskę i rzęsy. O ile w kwestii kreski i tuszu warto postawić na klasyczną czerń, to w przypadku cieni do powiek możemy podejść nieco odważniej do tematu i zdecydować się na jakiś kolor. Najczęściej do tego rodzaju makijażu okolicznościowego wybieramy popularne i sprawdzone już smoky eye, lub cienie w kolorze szarości czy brązu. Jeśli chodzi o kwestię cieni, to wybór produktów jest ogromny. W zależności od konsystencji i wykończenia jakiego poszukujemy. Do wyboru mamy cienie w palecie, w sztyfcie, kredce lub w płynie. Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Idealny makijaż wieczorowy powinien być oczywiście mocniejszy i bardziej wyrazisty, ale należy również pamiętać, że przede wszystkim powinien być dostosowany do okazji na którą się przygotowujemy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *