Jaki makijaż oka podbija kolor tęczówki? Krótki poradnik.

Cienie do powiek, paleta, eyeliner oraz tusz do rzęs to podstawowe kosmetyki do wykonania makijażu oka. Dobieramy je przede wszystkim ze względu na swoje umiejętności, ale także na kolorystykę, która będzie dla nas odpowiednia. Jak ją dopasowujemy do koloru tęczówki naszego oka? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Cienie do powiek, paleta, eyeliner – ale w jakim kolorze?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie zadane powyżej, należy najpierw opowiedzieć krótko o kole barw. Wyróżniamy trzy barwy podstawowe – niebieski, żółty i czerwony. Wszystkie pozostałe są kolorami pochodnymi.

Odcienie, które ze sobą harmonizują, leżą obok siebie na kole barw i tworzą delikatne połączenia, np. niebieski i fioletowy. Barwy kontrastowe (dopełniające) będą znajdowały się naprzeciwko siebie i stworzą mocne, podbijające się wzajemnie kompozycje, np. czerwony i zielony.

W makijażu oka możemy zdecydować – czy chcemy tworzyć subtelne połączenia, czy te wybijające kolor tęczówki. Ważna jest także okazja – nie na każde wyjście będzie pasował krzykliwy, kolorowy make up i z tego względu będziemy musiały stworzyć bardziej stonowaną stylizację.

Jak łączyć kolory?

Wyciągając wnioski z powyższych informacji możemy stworzyć połączenia kolorystyczne, które będą pięknie podbijać kolor naszych oczu. Dla ułatwienia wypisujemy je poniżej:

Oczy brązowe:

Kolor harmonijny: żółty, pomarańczowy, złoty, miedziany
Kolor dopełniający: niebieski, ewentualnie zielony

Oczy zielone:

Kolor harmonijny: brązy, szczególnie jaśniejsze (z tonami żółtego), morski, miętowy
Kolor dopełniający: fiolety, w tym ciemne odcienie śliwki i bakłażana, purpura (dla odważniejszych – czerwień)

Oczy niebieskie:

Kolor harmonijny: zielony, fioletowy
Kolor dopełniający: brąz, miedź, złoto, a dla mocnego podbicia koloru oka: pomarańczowy

Jak odpowiednio wykonać makijaż oka?

Aby stworzyć trwały makijaż oka, którym będziemy mogły się cieszyć przez cały dzień, warto pamiętać o kilku krokach jego poprawnego wykonania. Przede wszystkim, należy zacząć od nałożenia bazy pod cienie do powiek. Sprawi ona, że aplikowane później produkty nie będą nieestetycznie zbierały w załamaniu powieki, a ich kolory będą bardziej wyraziste. W kolejnym kroku przechodzimy do nałożenia cienia bazowego. Idealnie w tym celu sprawdzą się neutralne beże, mleczne biele i delikatne róże. Wyrównają one koloryt całej powieki i będą stanowiły doskonałą bazę do aplikacji kolejnych produktów. Następnie dobieramy kolorystykę naszego makijażu dopasowując ją do tęczówki, naszej stylizacji oraz okazji. Pojedyncze cienie do powiek paleta lub cienie w formie kredki – nie ma znaczenia, co wybierzemy. Najważniejsze jest to, aby produkt spełniał nasze oczekiwania i był dopasowany do umiejętności. My szczególnie polecamy sprawdzić metaliczne cienie prasowane Metals Metallic Eyeshadow, które idealnie sprawdzą się do wykonania zwracających uwagę stylizacji. Będą pięknie połyskiwać oraz wytrzymają na powiece długie godziny.

Kilka trików

Pamiętajmy, że aby wykonać podstawowy, klasyczny makijaż oka, należy nakładać cienie ciemniejsze w zewnętrznym kąciku oka, a cienie jaśniejsze w wewnętrznym, gdzie sprawdzą się także połyskujące produkty (z drobinką, która rozświetli kącik oka). Warto także linię wodną pomalować cielistą kredką, co dodatkowo optycznie otworzy i powiększy oko. Na specjalne okazje polecamy także nałożyć sztuczne rzęsy. Dodadzą szyku każdej stylizacji, nawet tej bardzo delikatnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *