Konturowanie twarzy – podstawowe zasady Krótki instruktaż jak prawidłowo konturować owal twarzy.

Konturowanie twarzy – to nic innego jak sposób, by zmienić rysy twarzy za pomocą odpowiednich kosmetyków; potrzebny nam będzie do tego m.in., bronzer, rozświetlacz i puder matujący. Idealnym kształtem twarzy, do którego będziemy dążyć za pomocą tych produktów jest owal, który mamy nadzieję osiągnąć.

Technikę konturowania charakteryzuje podział na „na mokro” oraz „na sucho”. Wystarczy określić efekt, na którym nam zależy, ale o tym dowiecie się z dalszej części artykułu.

Krok 1 – wybór metody

Zanim rozpoczniemy konturowanie musimy podjąć decyzję jaką technikę zastosujemy. Wybierając konturowanie na mokro należy używać produktów o płynnej lub kremowej formule, aplikując je bezpośrednio na niezapudrowany podkład. Taki rodzaj konturowania zapewni nam spektakularny i bardzo widoczny efekt. Jeśli nie mamy pewności co do swoich umiejętności i rozpoczynamy przygodę z konturowaniem, tutaj zdecydowanie sprawdzi się konturowanie na sucho – wykonane za pomocą produktów sypkich lub sprasowanych, które zapewni nam subtelniejszy efekt i jest dużo łatwiejsze w zastosowaniu.

Krok 2 – jak to jest z tym bronzerem

Użycie bronzera w całym procesie jest kluczowe. Należy aplikować go w miejsca, które chcemy „schować”. Bronzer, to nic innego jak produkt, który ma za zadanie optycznie ukryć i pomniejszyć obszary na które jest nałożony.

Miejsca na które najczęściej aplikujemy bronzer:

– skóra wzdłuż linii włosów – optycznie pomniejszy nam czoło

– obszar pod kośćmi policzkowymi – podkreśla i wysmukla twarz (szczególnie policzki)

– czubek nosa – wizualnie skraca nos

Bronzer sam w sobie może również pełnić funkcję „opalającą” twarz. 

Krok 3 – nie bój się rozświetlenia!

Kolejny etap w drodze po idealny owal twarzy to użycie rozświetlacza. Najlepiej sprawdzają się rozświetlacze posiadające bardzo drobno zmielony brokat. Co to oznacza? Maleńkie drobinki brokatu zawarte w produkcie pięknie odbijają światło i nadają zdrowego i subtelnego efektu. Taki właśnie rodzaj rozświetlacza posiada paleta Golden Rose Metals Sculpting Palette – Metaliczna paleta do modelowania twarzy 3 w 1, która doskonale sprawdzi się podczas konturowania.

Gdzie aplikujemy rozświetlacz:

– obszar, tuż pod łukiem brwiowym – wystarczy niewielka ilość produktu, aby rozjaśnić spojrzenie oraz uwydatnić kontur brwi

– szczyty kości policzkowych – nałożenie w tym miejscu rozświetlacza podbije efekt uzyskany za pomocą bronzera – jeszcze bardziej uwydatnimy nasze policzki

– szczyt nosa z wyłączeniem czubka – aplikacja produktu w to miejsce, sprawi, że cała twarz się rozświetli

– obszar w trakcie trójkąta tuż nad czołem – ten trick, sprawi, że cała twarz nabierze naturalnego blasku

Uwaga! Używanie rozświetlacza, szczególnie w tym sezonie jest ultra modne, dlatego powinien znaleźć się w każdej damskiej torebce.

Krok 4 – pędzel w dłoń, czas na puder matujący

Zastanawiacie się pewnie jaką funkcję w tym wszystkim pełni puder matujący – otóż kluczową! Jego zastosowanie wykończy wcześniej wykonany makijaż i utrwali zaaplikowane produkty. Jest on szczególnie ważny gdy pracujemy z produktami mokrymi – pozwala nam „zagruntować” kremowe i płynne kosmetyki. Aplikowany za pomocą gąbeczki sprawi, że twarz będzie odpowiednio zmatowiona, a makijaż utrzyma się przez cały dzień. Technika z użyciem gąbeczki szczególnie polecana jest przy ważnych wyjściach. Na co dzień wystarczy standardowa aplikacja pędzlem.

Konturowanie czas start!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *