Płynne pomadki – fakty i mity Płynne pomadki – fakty i mity

Płynna pomadka – to hasło zna każda z nas, a co więcej większość posiada w swojej torebce czy kosmetyczce. Jak każdy produkt znajdzie swoich zwolenników i oponentów, maja swoje plusy i minusy. W asortymencie Golden Rose znajdziecie zarówno pomadkę w płynie matową, metaliczną i oczywiście z klasycznym wykończeniem.

Pomadka w płynie – fakty i mity:
Baza pod pomadkę – Czy jest ona konieczna?

Wiele z nas zastanawia się, czy konieczne jest nakładanie na usta bazy pod pomadkę? A może wystarczy, że posmarujemy usta zwykłym kremem nawilżającym i będzie taki sam efekt.

Otóż baza pod pomadkę jest bezbarwna w skutek, czego nie zmieni kolorystyki naszej ulubionej pomadki. W swojej zawartości ma związki nawilżające oraz witaminę E.

Dzięki tym składnikom nasze usta będą świetnie nawilżone i nawet nałożenie matowej pomadki, które jak wiecie najczęściej wysuszają naskórek nie będą wam straszne. Dodatkowym plusem, jaki wynika z nałożenia pomadki na bazę, to kolor odporny na ścieranie podczas jedzenia czy picia, przez co możecie być pewne, że wasze usta przez dłuższy czas są perfekcyjne.

Dodatkowo taka podpowiedź od nas. Jeśli chcecie mieć piękne usta zawsze możecie robić peeling ust najlepiej 3 razy dziennie np. peeling cukrowy, czy kawowy, aby zdjąć martwy naskórek z ust, aby nasze usta były zdrowsze.

Pomadka będzie się trzymać na ustach pomalowanych podkładem?

Często w pośpiechu, gdy nie mamy czasu na idealny make-up, zapewne każdej z nas zdarzyło się zamalować usta podkładem. Niektóre kobiety nawet specjalnie pudrują usta żeby, np. rozjaśnić kolor pomadki. Ale czy faktycznie nie wpływa to na jej trwałość?

Tak, więc rozwiewając wszystkie wątpliwości. Jeżeli używamy zwykłej, klasycznej pomadki w sztyfcie to przy zapudrowanych ustach nie stanie się z nią nic złego. Natomiast jak nałożymy płynna pomadkę na zamalowane usta, to pomadka może się słabiej trzymać, nierównomiernie ścierać, a nasze usta nie będą wtedy wyglądać apetycznie. Umówmy się – żadna z nas tego nie chce.

Nasza rada – płynna pomadka powinna być nałożona na usta sothe. Kolor będzie się dłużej utrzymywał, pomadka będzie się ładnie „zjadać” i nie będziemy musiały jej poprawiać kilkukrotnie podczas jednego wyjścia.

Pomadka matowa – must-have ostatnich miesięcy

W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się bardzo dużo pomadek matowych. Nie ma, co ukrywać, spodobały się większości z was. Ale czy malowanie ust dzień po dniu matową pomadką jest dla nich dobre? Jak same wiecie mat wysusza. Czy to prawda?

W naszej opinii sprawa wygląda następująco. Mat faktycznie po dłuższym czasie stosowania, bez żadnych środków pielęgnacyjnych może nam wysuszyć usta.

Dlatego też sugerujemy do pomadek dwa produkty pomocnicze, aby makijaż ust był piękny i trwały. Pierwsza rzecz to oczywiście wcześniej już przez nas wspomniana baza pod pomadkę. Odżywi i nawilży usta a jednocześnie podbije i utrwali kolor pomadki.

Druga rzecz to nasza ubiegłoroczna zdobywczyni perły rynku kosmetycznego, konturówka transparentna tworząca barierę ochronną wokół ust zapobiegając rozmazywaniu się błyszczyka lub pomadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *