Jak wybrać idealny puder dla siebie? Jak wybrać idealny puder dla siebie?

Puder to jeden z podstawowych i najczęściej spotykanych kosmetyków w kobiecej kosmetyczce.

Puder ma za zadanie utrwalić nałożony wcześniej podkład i korektor oraz sprawić, aby makijaż utrzymał się dłużej. Ponad to w zależności od właściwości puder może mieć więcej praktycznych cech. Jak np. matowienie skóry, blokowanie nadmiernego wydzielania się sebum czy po prostu stworzenie gładkiego wykończenia makijażu.

Pudry do twarzy występują w różnej postaci i różnią się między sobą właściwościami. Jak więc wybrać ten idealny dla siebie?

Rodzaje pudrów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pudrów. Różnią się one między sobą formułą, właściwościami oraz przeznaczeniem.  W przypadku pudrów istotny jest również stopień ich zmielenia. Różnica polega na tym, że puder drobno zmielony jest zdecydowanie delikatniejszy od tego grubszego, który w dotyku jest bardziej szorstki.

Ze względu na przeznaczenie możemy wyróżnić np. puder mineralny, rozświetlający, brązujący oraz dość popularny ostatnio puder transparentny. Jedną z ważniejszych cech pudru transparentnego jest to, że bardzo dobrze dopasowuje się do każdego rodzaju i odcienia skóry, a dzięki swojej transparentnej formule puder tworzy matującą powłokę, która w doskonały sposób rozprowadza się na cerze. Znany jest on też ze swoich silnie matujących właściwości. Dzięki niemu o wiele łatwiej będzie nam nakładać inne kosmetyki kolorowe, potrzebne do wykonania całego makijażu. Warto również podkreślić, że produkt jest bardzo łatwy w aplikacji.

Jak dobrać puder?

Odpowiednio dobrany puder, powinien być w takim odcieniu, aby idealnie współgrał z podkładem, nie zmieniając przy tym jego koloru, a także stapiając się z odcieniem skóry. Dobierając odcień pudru, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiego dokładnie produktu poszukujemy i jakie jego cechy nas interesują. Wspomniany już puder transparentny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym przede wszystkim zależy na zmatowieniu skóry. Jak sama jego nazwa wskazuje jest on pudrem bezbarwnym, który najczęściej występuje w postaci sypkiej, ale nie zawsze. Nie musimy więc obawiać, że przy jego pomocy zbyt mocno przyciemnimy skórę. Trzeba jednak uważać, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości produktu, ponieważ wówczas nasz makijaż będzie wyglądał niekorzystnie. Dobrze zaaplikowany puder transparentny stapia się ze skórą, stając się niezauważalnym.

Puder transparentny bardzo często stosowany jest przez wizażystów i makijażystów.

Wykorzystywany do utrwalania makijaży na większe wyjścia, a nierzadko też wykorzystywany do malowania gwiazd i modelek podczas światowych pokazów. Produkt ten, idealnie sprawdza się do makijażu scenicznego, który przygotowywany jest na potrzeby zdjęć i nagrań.

Znane blogerki już jakiś czas temu pokochały ten rodzaj pudru. Jest on również bardzo często wykorzystywany w przygotowanych przez nie materiałach i zestawieniach.

To, co warto podkreślić w kontekście tego produktu, to zdecydowanie jego lekką i delikatną formułę dzięki czemu produkt jest przyjemny w użyciu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *