Jak zrobić perfekcyjny makijaż na letni festiwal? Jak zrobić perfekcyjny makijaż na letni festiwal?

Letnie festiwale to czas szalonych makijaży, które oprócz pięknego wykończenia, muszą cechować się trwałością. Możemy to osiągnąć poprzez zastosowanie bazy pod makijaż, pudrów oraz specjalnych fixerów. Odpowiednio dobrane do naszego makijażu mogą zdziałać cuda. Jak je wykorzystać? Podpowiadamy poniżej.

Baza pod makijaż – jak ją wybrać?

Mówiąc o make upie, zazwyczaj od razu myślimy o podkładzie, pomadce, czy produktach do makijażu oka. Często zapominamy o podstawie, którą jest baza pod makijaż. Ma ona na celu utrwalić nakładany później podkład i można ją odpowiednio dobrać do potrzeb naszej skóry.

Bazę matującą Make-Up Primer Mattifying&Pore Minimising polecamy osobom, które posiadają cerę tłustą. Skóra zostanie zmatowiona, a drobne zmarszczki optycznie wygładzone.

Z kolei baza rozświetlająca Make-Up Primer Luminous polecana jest kobietom, które chciałyby dodać sobie blasku oraz ożywić skórę twarzy.

W ofercie Golden Rose pojawił się ostatnio niezwykły produkt – baza pod makijaż z efektem rozświetlacza. Zawiera ona połyskujące drobinki, które pięknie lśnią na skórze. Można ją stosować zarówno pod podkład, jak i świetnie sprawdzi się solo – nałożona na dekolt i ramiona będzie odbijać promienie słoneczne.

Jak aplikować bazę pod makijaż?

Każdy makijaż rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania naszej skóry, tzn. od jej oczyszczenia oraz nawilżenia. Następnie możemy nałożyć dobraną do potrzeb naszej cery bazę pod makijaż. Pamiętajmy jednak, aby była to naprawdę niewielka ilość – wystarczy wielkość ziarenka grochu, aby pokryć całą naszą twarz. Produkt możemy aplikować za pomocą czystych dłoni, bądź gąbeczki lub pędzla do makijażu – wybór zależy od naszych umiejętności i osobistych preferencji. Później przystępujemy do nakładania podkładu oraz kolejnych elementów naszego makijażu.

Perfekcyjny makijaż festiwalowy – czyli jaki?

Jak pisaliśmy wcześniej – makijaż, który wykonujemy na letnie festiwale jest poddawany wielu próbom. Aby go odpowiednio utrwalić, oprócz aplikacji bazy pod makijaż, musimy pamiętać o kilku ważnych krokach:

1.       Wybór trwałego podkładu: szczególnej uwadze polecamy Total Cover 2 in 1 Foundation & Concealer, który jest produktem bardzo trwałym o dość dużym stopniu krycia. Wytrzyma na naszej skórze długie godziny.

2.       Zapudrowanie podkładu: jest to element, o którym często zapominamy, a jest niezwykle istotny. Warto sięgnąć po puder transparentny, który będzie odpowiedni do każdego rodzaju cery, a utrwali makijaż i zmatowi naszą skórę. Można nim także wykonać baking. Wtedy make up będzie wyglądał nieskazitelnie na zdjęciach!

3.       Zastosowanie fixera: jest to produkt, który zna niewiele osób, a jest to błąd! Wystarczy nim spryskać makijaż i gotowe! Będzie on utrwalony na długie godziny, a dodatkowo zdejmie „pudrowość” ze skóry i będziemy wyglądały naturalniej.

Jakie są trendy?

Trendy w makijażu festiwalowym według nas są niezmienne – feeria barw i motywów. Uważamy, że jest to doskonały czas na eksperymentowanie i sięgnięcie po produkty, których obawiamy się na co dzień. Możemy przykleić kolorowe kryształki na czoło, a jeśli ich nie posiadamy to namalować eyelinerem ciekawe wzory. Marzy nam się czerwona kreska na oku, a nie mamy odpowiedniego produktu pod ręką? Świetnie sprawdzi się w tej roli pomadka, np. Liquid Matte nr 18, nałożona cienkim pędzelkiem. Będzie trzymać się równie długo, jak rasowy eyeliner. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, także warto próbować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *