Jaki kolor powiek do czerwonej szminki, czyli najważniejsze zasady makijażu. Makijażowe porady.

Czerwona szminka to dla wielu kobiet kwintesencja kobiecości. Wbrew pozorom nie jest to łatwy do stosowania produkt. W krótkim poradniku postaramy się podpowiedzieć jak ją aplikować i z jakim makijażem oka ją połączyć. Czy cienie do powiek, paleta lub czarny eyeliner wystarczą?

Cienie do powiek, paleta, a może sam eyeliner?

Czerwona pomadka sama w sobie już bardzo mocno przykuwa uwagę naszego rozmówcy. Łącząc ją ze zbyt mocnym makijażem oczu otrzymamy bardzo intensywny, wręcz przerysowany look. Ukrywamy w ten sposób naturalne walory, odciągając uwagę od naszej urody. Warto zatem taki odcień ust połączyć z delikatnym makijażem oka.

Czy będą to pojedyncze cienie do powiek, paleta czy cień do powiek w kredce – nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze jest, aby sposób aplikacji był dla nas wygodny. Kolorami, które najlepiej się sprawdzą w takiej stylizacji będą beże i brązy. W takim przypadku na całą powiekę nakładamy jasny, neutralny kolor stanowiący naszą bazę, np. jasny odcień beżu. W zewnętrzy kącik nakładamy ciemniejszy cień i go blendujemy. W ten sposób powstanie zwiewna chmura koloru. Z kolei kącik wewnętrzny możemy rozświetlić przy pomocy produktu z drobinkami. W zależności od naszych preferencji możemy po prostu wytuszować rzęsy lub nałożyć kępki.

Podkreśl spojrzenie

Możemy także pokusić się o wykonanie kreski na oku czarnym eyelinerem. Jest to bardzo klasyczny element makijażu i doda naszej stylizacji szyku. Jeśli kreska będzie cienka i delikatnie wyciągnięta w kocie oko, spokojnie można ją łączyć z czerwonym kolorem ust. W ten sposób otrzymamy make up w stylu francuskim. Sprawdzi się on zarówno w makijażu wieczorowym, jak i codziennym.

Idealne usta – czyli jakie?

Jeśli wybierzemy do naszej stylizacji czerwony odcień pomadki, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim istotne jest nałożenie bazy pod pomadkę, szczególnie jeśli wybieramy matowy wariant wykończenia. Zabezpieczy ona usta przed przesuszaniem, utrwali makijaż oraz wyrówna strukturę wart. Dzięki temu pomadka będzie się pięknie prezentowała.

Usta warto obrysować transparentną konturówką Lip Barrier. Jej zadaniem jest ochrona przed przedostaniem się pigmentu poza wyrysowany obszar. Aby dodatkowo podkreślić usta, możemy je delikatnie obrysować pędzelkiem, na którym mamy niewielką ilość korektora. W ten sposób otrzymamy mocny kontur. Pamiętajcie, aby ten produkt koniecznie zapudrować po aplikacji! W przeciwnym wypadku będzie łączył się z pigmentem pomadki.

Mat nadal króluje!

Wszechobecny mat nadal jest w modzie. Mówimy tutaj zarówno o wykończeniu na ustach, jak i całego makijażu. Czerwony kolor pomadki fenomenalnie wygląda przy nieskazitelnej, gładkiej i odpowiednio zmatowionej cerze. Aby taki efekt uzyskać, warto zaopatrzyć się w dobrze kryjący, długotrwały podkład. W tej roli doskonale sprawdzi się Total Cover, czyli podkład i korektor w jednym. Przykryje wszelkie niedoskonałości i wyrówna koloryt skóry. Warto także aplikować puder transparentny na całą twarz. Utrwali on make up oraz dzięki temu nasza cera pozostanie zmatowiona na długo. Na samym końcu nie można zapomnieć o spryskaniu twarzy Fixing Spratem. Scali on całość makijażu, zniweluję efekt pudrowości, a także utrwali wszystkie produkty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *