Naturalny makijaż na co dzień Matowe cienie w naszym codziennym make-upie

Makijaż, to znany od wielu, wielu lat sposób na ukrycie swoich niedoskonałości i pokreślenie atutów naszego wizerunku. Mimo, że podejście kobiet do makijażu codziennego jest dość zróżnicowane, jedne stawiają na bardzo delikatne odcienie i minimalną ilość produktów, a inne z kolei preferują mocniej podkreślone usta i oczy, to większość z nich każdego dnia sięga choćby po tusz do rzęs, pomadki do ust i matowe cienie do powiek, aby wydłużyć rzęsy, podkreślić usta i uwydatnić swoje spojrzenie.

Malujemy się dla przyjemności, z przyzwyczajenia, ale przede wszystkim dla siebie i lepszego samopoczucia. Ktoś kiedyś powiedział, że w makijażu nie ma uniwersalnych zasad, ale są jednak ogólnie przyjęte założenia, odnoszące się do makijażu przygotowywanego na daną okazje, jak np. makijaż na co dzień, makijaż do pracy – biznesowy czy makijaż wieczorowy. O ile przy makijażu codziennym i biznesowym nie ma zbyt wielu różnić, to makijaż wieczorowy rządzi się już innymi prawami. Przede wszystkim jest bardziej wyrazisty, charakteryzuje się mocniej podkreślonymi ustami i oczami, a w zestawieniu z dobrze dobraną i elegancką kreacją, tworzy idealną całość. Jednak najczęściej decydujemy się na delikatny makijaż w stonowanych kolorach, będący idealną propozycją na co dzień i nie sprawiający większej trudności w wykonaniu.

Naturalny makijaż – jak go wykonać?

Przygotowując naturalny makijaż sięgnijmy po delikatne pastelowe kolory lub odcienie beżu i brązu. Pamiętajmy, że naturalna wersja makijażu, to przede wszystkim gładka cera i delikatnie podkreślone oczy (najlepiej posłużą nam do tego matowe cienie), wytuszowane rzęsy i lekko pomalowane usta w kolorze zbliżonym do naturalnego. Możemy też użyć odrobiny różu i rozświetlacza, aby nieco uwydatnić rysy twarzy.

Jedną z podstawowych zasad naturalnego makijażu na co dzień, jest to, aby nie przesadzić z ilością i kolorami. W tym przypadku mniej znaczy więcej Stawiamy na delikatne raczej naturalne odcienie – kolory ziemi, beże brązy i odcienie nude. Oprawę oka warto delikatnie podkreślić ciemniejszą kredką, natomiast usta powinny myć „muśnięte” pomadkę w naturalnym, delikatnie połyskującym odcieniu.

Kolejną dość istotną kwestią jest dobór odpowiednich barw do naszego typu urody. Robimy to na podstawie tego, jakiego koloru jest nasza cera, oczy i włosy. Wyróżniamy cztery typy urody: ciepłe (wiosna, jesień) oraz zimne (lato, zima).

Jednym z obowiązujących wciąż trendów w kwestii delikatnego, naturalnego makijażu jest makijaż w wersji make-up no make-up, który wyróżnia się bardzo delikatnym, wręcz w zasadzie niewidocznym podkreśleniem oczu i ust.  Ta wersja makijażu lubiana jest szczególnie przez minimalistki oraz kobiety preferujące delikatne podkreślanie urody.  Ogromnym atutem makijażu make-up no make-up, jest to, że jest on modny przez cały rok, oraz stanowi odbicie natury, ponieważ opiera się głownie na lekko połyskującej lub półtransparentenej pomadce czy bardzo delikatnie rozświetlonym okiem, które w połączeniu ze srebrną kredką stanowi doskonały wariant na wieczór.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *