Najmodniejszy kolor roku 2022

Najmodniejszy kolor roku 2022 Najważneijsze trendy na ten rok.

Amerykański zespół ekspertów z Instytutu Pantone już od ponad dwudziestu lat, każdego roku na podstawie badań i obserwacji wyznacza sezonowe trendy kolorystyczne na dany sezon. Wybierany jest również wiodący kolor roku.

Very Peri – jasny odcień fioletu

Wskazówki dotyczące najmodniejszych kolorów mają bezpośredni wpływ design, trendy i kierunki w aranżacji wnętrz, a także na produkty wyposażenia dostępne na rynku. Kolorem tego roku został okrzyknięty odcień o nazwie Very Peri, będący delikatnym i subtelnym połączeniem barwy niebieskiej, fioletowej oraz ciepłej czerwieni. Symbolizujący kreatywność i pomysłowość. Kolor ten ma być również symbolem odważnych zmian oraz przemiany, przez którą świat przechodził w ostatnim czasie. Ma pobudzać do działania, uwalniać twórczego ducha, wzmacniać pewność siebie i otwierać na nowe możliwości, jakie każdego dnia stawia przed nami świat.

Zgodnie z opinią światowych makijażystów jest od cień, który tak naprawdę sprawdzi się u każdego, bez względu na typ urody. Sprawdzi się zarówno u jasnych blondynek o jasnej karnacji jak i u brunetek charakteryzujących się oliwkową cerą. Kolor ten będzie odpowiedni również dla rudowłosych, tutaj jednak idealnie sprawdzi się ametystowa wersja fioletu. W makijażu można go nosić w postaci mniej lub bardziej wyrazistego akcentu na ustach lub powiece lub ust. Z pewnością doda całej stylizacji wyjątkowego charakteru.

 

Dołącz do naszego newslettera Chcesz być na bieżąco i dostawać informacje o aktualnych promocjach i nowych produktach?

Dołącz do naszego newslettera.