Eyeliner we flamastrze czy w pędzelku? Co wybrać? | GoldenRose

Eyeliner we flamastrze czy w pędzelku? Co wybrać?

 Dostępnych jest wiele rodzajów produktów do rysowania pięknych kresek na powiece – eyeliner we flamastrze, w pisaku, w formie kałamarza. Podejmując decyzję warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jakie są Twoje preferencje, do czego ma służyć i w jakich okolicznościach będzie używany?

Eyeliner we flamastrze- wygoda przede wszystkim!

O namalowaniu idealnej kreski za pomocą eyelinera marzy niejedna kobieta. Zadanie to jednak nie jest proste. Aby je sobie ułatwić, musimy na samym początku wybrać kosmetyk, który będzie dopasowany do naszych umiejętności i doświadczenia. Do wyboru mamy przeróżne eyelinery, jednak do najpopularniejszych należą eyeliner we flamastrze i w pędzelku.

Eyeliner w pędzelku tylko dla wprawionych?

Ten rodzaj eyelinera uważany jest za trudniejszy w posługiwaniu się niż eyeliner we flamastrze. Istnieją jednak kobiety, które rozpoczynają z nim swoją naukę malowania idealnej kreski. Faktem jest, że wymaga on odrobinę więcej uwagi ze względu na giętką, cienką końcówkę. O wiele łatwiej jest nią wyjechać poza wyznaczoną linię. Z drugiej strony jednak, można namalować nim bardzo cienką kreskę, a taki efekt wiele kobiet chce uzyskać. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na to, aby był mocno napigmentowany. Często zdarza się, że ten rodzaj produktu jest bardziej wodnisty niż eyeliner we flamastrze.

Eyeliner we flamastrze Twoim przyjacielem!

Po eyeliner we flamastrze najczęściej sięgają osoby rozpoczynające swoją przygodę z makijażem. Jest to wygodny kosmetyk, którym łatwo jest manewrować na delikatnej skórze oka. „Kupując eyeliner w pisaku należy zwrócić uwagę na jego końcówkę. Powinna być miękka, aby nie drapała nam powieki.” – mówi wizażystka marki Golden Rose, Paulina Pilipczuk. „Ponadto, końcówka eyelinera we flamastrze powinna być cienka i precyzyjna. Wtedy mamy możliwość na wykonanie zarówno delikatnej kreski, jak i tej grubszej, bardziej dramatycznej” – dodaje. Bardzo ważne jest to, że eyelinerem w pisaku łatwo możemy wykonać równą, niepostrzępioną kreskę. Możemy także ułatwić sobie pracę malując kropki, które później ze sobą łączymy. Teraz umożliwia to eyeliner w pisaku marki Golden Rose – Stylist Duo Liner. Zdecydowanie warto go spróbować!

Sekret idealnej kreski, czyli sposób na eyeliner w pisaku i w pędzelku

Nie ma większego znaczenia, czy malujemy kreskę na powiece eyelinerem we flamastrze czy w pędzelku. Istnieją pewne podstawowe zasady odnośnie techniki jej wykonania. Na samym początku należy przygotować powiekę. Możemy to zrobić stosując specjalną bazę, pudrując bądź aplikując neutralny cień. Rysowanie kreski rozpoczynamy od zewnętrznego kącika, kierując się do wewnętrznego jak najbliżej linii rzęs. Najlepiej jest to zrobić jednym pociągnięciem. Należy zwrócić uwagę, aby kreska ładnie podkreślała oko. Jeśli skierujemy ja zbyt mocno do dołu, wydamy się smutniejsze i dodamy sobie lat. Warto także wypróbować kilka różnych rodzajów eyelinerów, np. najpierw rozpocząć od eyelinera w pisaku, a później przetestować kolejne aż trafimy na swój ideał. Jeszcze tylko kilka prób i idealnie namalowana kreska gotowa!

 

 

Dołącz do naszego newslettera Chcesz być na bieżąco i dostawać informacje o aktualnych promocjach i nowych produktach?

Dołącz do naszego newslettera.