Jak nakładać podkład pędzlem lub gąbeczką – poradnik

Jak nakładać podkład pędzlem lub gąbeczką – poradnik

Podkłady - Golden Rose

Podkład do twarzy, to jeden z podstawowych kosmetyków jakich używamy do wykonania makijażu. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry, wygładzenie zmarszczek i ukrycie drobnych niedoskonałości. Każda z nas zapewne ma swój ulubiony i sprawdzony podkład, który sprawdza się w każdej sytuacji.

Jak wybrać odpowiedni podkład?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów podkładów w zależności od formuły oraz wykończenia jakiego poszukujemy. Wyróżniamy między innymi podkłady: w płynie, sztyfcie, w musie lub w kompakcie. Marka Golden Rose posiada dość bogatą ofertę podkładów. Są wśród nich podkłady mocno i lżej kryjące, za matowym i satynowym wykończeniem, a także produkt będący podkładem i korektorem w jednym.

Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na podkład mineralny naszej marki, którego cechą charakterystyczną jest zawartość aż ośmiu minerałów. Są to: tlenek cynku, miki, kaolinu, krzemionki, miedzi, manganu oraz magnezu.  Podkład posiada bardzo lekką i nieobciążającą formułę. Ponad to, zapewnia bardzo dobre krycie.

Podkłady różnią się także między sobą sposobem i techniką aplikacji.

Najczęściej do aplikacji podkładu używamy palców, ale warto sięgnąć także po dedykowane do tego pędzle i gąbeczki. W jaki sposób więc ich używać?

Aplikacja przy pomocy gąbki

Nakładanie podkładu przy pomocy gąbeczki, zapewnia naturalny i trwały efekt. Ważnym elementem w tym wypadku jest kwestia samej gąbki. Jej wielkość, struktura i materiał, z jakiego została wykonana. Tuż przed użyciem warto gąbkę zwilżyć wodą. Dzięki czemu podkład będzie się lepiej aplikował, a gąbka nie będzie chłonęła produktu. Następnym krokiem jest samo nałożenie podkładu na gąbkę i dość energicznymi ruchami wklepanie go w skórę twarzy.

Aplikacja przy pomocy pędzla

Kolejną, najczęściej stosowaną metodą aplikacji podkładu jest aplikacja za pomocą pędzla, który idealnie sprawdzi się do nałożenia podkładów, zwłaszcza tych o gęstszej konsystencji. Jedną z podstawowych zasad nakładania podkładu za pomocą pędzla jest to, aby nie zanurzać go w całej buteleczce z zawartością podkładu, a jedynie nanieść niewielką jego ilość na czubek pędzla. Kolejnym krokiem jest sama aplikacja podkładu. Rozpoczynając od czubka nosa, a następnie rozprowadzając go równomiernie na boki w kierunku skroni i żuchwy. Najlepszymi pędzlami do aplikacji podkładów są pędzle płaskie, niezbyt duże i wykonane z włosia syntetycznego. Resztki podkładu, które zostaną na pędzlu polecamy wykorzystać do umalowania szyi i uszu, aby zapobiec powstaniu tzw. odcięcia kolorystycznego. Ważną kwestię jest również właściwa pielęgnacja pędzli. Ważne, aby po każdym użyciu pędzel oczyścić przy pomocy wilgotnej chusteczki, a raz w tygodniu należy pamiętać o dokładnym umyciu go letnią wodą z mydłem i pozostawieniu do całkowitego wyschnięcia.

Równomierne i dokładne rozprowadzenie podkładu na twarzy, to jeden z trudniejszych i zarazem ważniejszych elementów przygotowania makijażu. Warto więc zadbać o odpowiednie akcesoria, które pomogą nam w łatwej i szybkiej aplikacji ulubionego podkładu.

Dołącz do naszego newslettera Chcesz być na bieżąco i dostawać informacje o aktualnych promocjach i nowych produktach?

Dołącz do naszego newslettera.