Jak aplikować rozświetlacz na twarz?

Jak aplikować rozświetlacz na twarz? Poznaj najlepsze sposoby.

Rozświetlacz to dla wielu kobiet nieodłączny element wyposażenia kosmetyczki. I nic dziwnego — stanowi on przecież doskonałe wykończenie letniego, naturalnego makijażu. Jednak jak go nakładać, by uzyskać efekt glow i cieszyć się nim przez wiele godzin? Który ze sposobów aplikacji jest najlepszy?

Aplikacja rozświetlacza — pędzlem, palcami czy gąbką?

Aplikacja rozświetlacza możliwa jest na różne sposoby, a wiele zależy od Twojej kreatywności. Najczęściej jednak wykorzystuje się w tym celu pędzel, gąbkę lub po prostu palce. Szczególną popularnością cieszy się pierwsze z tych rozwiązań — wynika to z szerokiej oferty dostępnych w drogeriach modeli o rozmaitych kształtach, z różnymi rodzajami włosia. Ponadto pędzel umożliwia precyzyjne nałożenie produktu oraz kontrolowanie budowania intensywności.

Natomiast jeśli wcześniej nie używałaś rozświetlacza, lepsza okaże się metoda manualna. Za pomocą palców znacznie łatwiej dobierzesz preferowaną ilość produktu, zmniejszając ryzyko, że nałożysz go zbyt dużo i popsujesz makijaż.

Ostatnią propozycją jest gąbka do makijażu, czyli tzw. beauty blender. To przydatne narzędzie możesz wykorzystać nie tylko do stworzenia efektu glow, lecz także równomiernego rozprowadzenia innych kosmetyków, np. płynnego podkładu, po całej twarzy.

Wybór między pędzlem, palcami a gąbką zależy od osobistych preferencji i efektu, jaki pragniesz osiągnąć. Każda z tych metod zapewnia podobne rezultaty, dlatego warto eksperymentować, poszukując idealnego rozwiązania dla siebie.

Rozświetlacz do twarzy w sztyfcie lub kredce — wygoda i precyzja

Aplikacja rozświetlacza w sztyfcie lub kredce jest łatwa i intuicyjna dzięki możliwości bezpośredniego nałożenia produktu na skórę. Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze intensywniejszy blask, możesz następnie użyć palców, pędzla bądź gąbki do roztarcia produktu. Dzięki temu stworzysz równomierne przejście. Jest to też świetny wybór, jeśli marzy Ci się precyzyjny i skoncentrowany efekt, podkreślający kości policzkowe, łuk kupidyna oraz wewnętrzne kąciki oczu.

Rozświetlacz w sztyfcie lub kredce pozwala na uzyskanie końcowo różnych wykończeń — od subtelnie perłowego, przez metaliczne, po matowe. Kolejną jego zaletę stanowi praktyczność i wygoda noszenia w kosmetyczce. Małe, poręczne opakowanie zabierzesz ze sobą wszędzie — na uczelnię, do pracy czy w podróż.

Świetnym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się Glow Stick Highlighter, czyli kremowy rozświetlacz w sztyfcie Miss Beuty, a także Highlighting Glow Pen Nude Look, gwarantujący efekt promiennej skóry.

Palety rozświetlające do twarzy

Palety rozświetlające do twarzy to rozwiązanie, które szczególnie przypada do gustu miłośniczkom różnorodności w makijażu. Dzięki kilku odcieniom produktu jesteś w stanie dowolnie je mieszać i dopasowywać ich intensywność do własnych preferencji. Nakładanie takiego rozświetlacza to niezwykle prosta sprawa — wystarczy Ci pędzelek lub gąbka i chwila dla siebie każdego dnia przed wyjściem z domu.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja kosmetyczka była maksymalnie praktyczna i wygodna w użytkowaniu, postaw na kosmetyki o kilku zastosowaniach w jednym. Świetnym wyborem będzie Metals Sculpting Palette 3w1, łącząca w sobie rozświetlacz, bronzer i róż. Taki zestaw sprawi, że jeszcze chętniej zasiądziesz do malowania.

Jeżeli natomiast zależy Ci na efekcie glow i uwielbiasz świeży, lekki połysk, rozważ zakup Strobing Highliter Baked Trio Palette. Aby osiągnąć naturalne rozświetlenie, nałóż produkt w kącikach oczu, nad brwiami, na łuk kupidyna, a także czubek nosa oraz brody.

 

 

 

 

Dołącz do naszego newslettera Chcesz być na bieżąco i dostawać informacje o aktualnych promocjach i nowych produktach?

Dołącz do naszego newslettera.