Jak nakładać puder matujący?

Jak nakładać puder matujący?

Mnóstwo kobiet szuka możliwości zmatowienia swojego makijażu, aby skóra się nie świeciła. Natomiast wiele z nas rezygnuje z matowego wykończenia swojego codziennego makijażu, gdyż nałożenie pudru matującego nie jest tak proste, jak na przykład zastosowanie samego podkładu 2w1

Najczęstszym problemem podczas wykonywania makijażu jest aplikacja zbyt dużej ilości pudru matującego na skórę. W takim przypadku może on uwydatnić zmarszczki, które chcemy ukryć.

Kolejnym problemem może być fakt, że bez nałożenia bazy pod makijaż, puder może zbierać się w załamaniu powieki lub nawet zwarzyć na twarzy, czego nie chce żadna kobieta. Dlatego też mamy dla Was kilka porad, co zrobić, by uniknąć niepożądanych efektów po nałożeniu pudru.

Zapytamy przewrotnie: może wcale nie trzeba go stosować, ponieważ będzie można go zastąpić podkładem 2w1? Przekonajcie się same.

4 kroki do perfekcyjnego matowego wykończenia makijażu:

Jak już wynika z pierwszej części artykułu, pod makijaż należy położyć bazę, aby wyrównała cerę oraz utrwaliła makijaż.

Jak już przejdziemy do fazy nakładania pudru na samą gąbeczkę lub pędzel, należy pamiętać o usunięciu jego nadmiaru, aby uniknąć nałożenia zbyt dużej ilości pudru na twarz.

Kolejny krok to skrupulatne, dokładne i precyzyjne nałożenie pudru matującego na twarz kolistymi ruchami.

Punkty, na których każda z Was powinna się skupić podczas nakładania pudru matującego to szczególnie: nos, broda oraz czoło. Aby uniknąć tak zwanego efektu maski, możecie nałożyć również puder na linię żuchwy i szyję. Dla mocnego utrwalenia makijażu, puder aplikujemy także na policzki oraz pod oczami.

Natomiast, jeżeli nie jesteście zwolenniczkami pudru matującego, to możecie użyć podkładu 2w1. W swojej formule, łączy on podkład z korektorem, dzięki czemu nie jest konieczne nakładanie kolejnych warstw kamuflujących kosmetyków. Zawarty w podkładzie korektor wyrówna niedoskonałości, a dla wykończenia i dodatkowego utrwalenia całego makijażu można nałożyć puder transparentny i całość make upu będzie perfekcyjnie wykończona.

Dołącz do naszego newslettera Chcesz być na bieżąco i dostawać informacje o aktualnych promocjach i nowych produktach?

Dołącz do naszego newslettera.