Makijaż ślubny w mocniejszym wydaniu, czyli konturowanie na mokro

Makijaż ślubny w mocniejszym wydaniu, czyli konturowanie na mokro

Makijaż ślubny charakteryzuje się głównie subtelnością i delikatnym rozświetleniem. Składa się głównie z kreski na powiece, wytuszowanych rzęs i delikatnie podkreślonych ust. Ten na pozór prosty i dodający blasku makijaż jest odpowiedni zarówno na randkę, ślub czy wieczorne wyjście. Zasada jest prosta makijaż ślubny ma przede wszystkim dodać nam zmysłowości, odrobiny romantyzmu i olśnić wszystkich efektem końcowym. Jak więc go wykonać?

Do tej pory makijaż ślubny kojarzył się przede wszystkim z pastelowymi kolorami. Jednak od niedawna przyszłe panny młode coraz częściej przygotowując makijaż ślubny decydują się na nieco mocniejszy akcent oczu lub ust. Jest to sprawdzony sposób na hipnotyzujący wygląd. Mocniej zaakcentowane oko i delikatnie podkreślone usta, to idealny makijaż na wyjątkowe okazje, do jakich zdecydowanie należy ślub. Tym sposobem z pewnością olśnimy wszystkich swoim wyglądem i przyciągniemy nie jedno spojrzenie.

Jak wykonać makijaż ślubny

W makijażu ślubnym bardzo ważną rolę odgrywa również modelowanie kształtu twarzy, czyli tzw. konturowanie. Dzieki niemu z łatwością możemy uzyskać wymarzone proporcje, Do konturowania możemy wykorzystać różne produkty, takie jak np: korektor, podkład, puder, róż czy bronzer. Możliwości jest kilka, to od nas zależy po który produkt sięgniemy. Konturowanie możemy wykonać na dwa sposoby. Na moko lub na sucho. Przy tego typu okazjach jak ślub, coraz bardziej popularne stało się konturowanie na mokro. Jego główną właściwością jest uzyskanie mocniejszego efektu i bardziej wyrazistego konturu twarzy. Konturowanie na mokro, które najlepiej wykonać kosmetykami płynnymi i kremowymi, polega na nałożeniu jasniejszego koloru w miejsca na twarzy, które potrzebują uwypuklenia. Mamy tutaj do czynienia  z efektem światłocienia.

Do wykonania konturowania zdecydowanie polecamy produkty naszej marki: kredki do konturowania oraz paletę metaliczną.

Kredki doskonale sprawdzą się do udoskonalenia rysów twarzy. Z ich pomocą w łatwy sposób wyszczuplimy okrągłą twarz, zwężymy szeroki nos i uwypuklimy kości policzkowe. Przy pomocy palety, która zawiera w sobie aż trzy produkty zapewnimy skórze świeży, połyskujący i promienny wygląd.

Bez względu na to, które produkty wybierzemy należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Warto pamiętać, aby kosmetyk stosowany do rozjaśnienia lub przyciemnienia był o jeden lub dwa tony jaśniejszy lub ciemniejszy od bazowego oraz, aby był w tej samej tonacji kolorystycznej co on. Istotne jest również, aby w dzień stawiać raczej na subtelniejsze modelowanie kształtu twarzy, wieczorem natomiast możemy sobie pozwolić na trochę mocniejszy efekt, jaki daje metoda konturowania na mokro.  Ważną kwestią jest również to, aby przejścia między jaśniejszym, a ciemniejszym kosmetykiem były łagodne i delikate. Dzieki czemu korekta rysow twarzy będzie udana, a nasz wygląd pozostanie naturalny. Makijaż ślubny to zdecydowanie jeden z tych najważniejszych. Warto więc zrobić wszystko, aby wyglądał nienagannie.

Dołącz do naszego newslettera Chcesz być na bieżąco i dostawać informacje o aktualnych promocjach i nowych produktach?

Dołącz do naszego newslettera.