Najlepsza szczoteczka do tuszu – jak ją wybrać?

Najlepsza szczoteczka do tuszu – jak ją wybrać?

Jedno z najczęstszych pytań Polek dotyczące tuszu do rzęs, to którą szczoteczkę do tuszu wybrać? Rozumiemy Wasz ból i rozgoryczenie, kiedy stoicie w drogerii przed szafą pełną uginających się od kosmetyków półek i zastanawiacie się, czy lepszy będzie sprawdzony tusz do rzęs, czy może spróbować czegoś nowego? Spokojnie, postaramy się to wszystko ułatwić.

Zacznijmy od tego, że nie dziwi nas to, iż większość kobiet nie wie, którą szczoteczkę do tuszu wybrać. Jest ich tak wiele: cienkie, grube, z długim i krótkim włosiem, szczoteczki zakończone w kulisty sposób, czy też wykrzywione w łuk. Czym one się od siebie różnią?

Najlepsza szczoteczka do tuszu – jak ją wybrać? A może to tylko chwyt marketingowy?

Zaczniemy od tego, że ten sam tusz nałożony w inny sposób lub inną szczoteczką, będzie wyglądał na rzęsach zupełnie inaczej. Już po pierwszym zdaniu można wywnioskować, że jednak kształt, a nawet sam rodzaj tworzywa szczoteczki jest ważny. Podstawowe pytanie, jakie powinna zadać sobie każda z kobiet, to – jaki efekt chcemy osiągnąć? Dopiero później przechodzimy do fazy wybierania szczoteczki spośród tych silikonowych lub tradycyjnych.

Piękne, naturalne rzęsy bez grudek.

Każda z kobiet wybierając tusz myśli również o tym, aby włoski rzęs nie były sklejone. Tym, które marzą o pięknych, wyczesanych i rozdzielonych rzęsach polecamy zdecydowanie modele silikonowych szczoteczek do tuszu.

Jeśli chcemy osiągnąć efekt pogrubionych rzęs, polecamy szczoteczki z naturalnym włosiem lub szczoteczki o silikonowym włosiu z grubą nasadą szczoteczki. Jeżeli zaś chodzi o szczoteczki z krótkimi włoskami, to sprawdzą się one przy malowaniu rzęs od samej nasady, aby je pięknie wydłużyć.

Część z kobiet zapewne chciałaby sobie podkręcić rzęsy za pomocą tuszu, a do tego najlepsza będzie szczoteczka w kształcie klepsydry. Jest ona bardzo skuteczna przy krótkich rzęsach. Z kolei szczoteczki z kulistym zakończeniem pomagają podkreślić oko od nasady, aż po same kąciki oka.

Podsumowując, szczoteczka do tuszu to nie chwyt marketingowy, a w zależności od tego, jakie mamy swoje rzęsy, służy ona do tego, aby pomóc w codziennym makijażu, aby oko było jeszcze bardziej uwydatnione.

 

Dołącz do naszego newslettera Chcesz być na bieżąco i dostawać informacje o aktualnych promocjach i nowych produktach?

Dołącz do naszego newslettera.